BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedtek a gyógyszerpapírok

2004. június 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igazi nyári hangulat uralkodott tegnap a BÉT részvénypiacán, a kereskedés első és utolsó óráját nem számítva a BUX alig mozdult. Az index a szerdainak megfelelő 11 180 ponton nyitott, ahonnan fél óra alatt 11 100 pontra esett, majd ugyanilyen gyorsan 11 200-ra kapaszkodott vissza. Napközben az index 11 120–11 160 pont között ingadozott, ám az utolsó percek lázas vételeitől hajtva hajszálnyival 11 200 fölött zárt. A forgalom nem érte el a négymilliárd forintot, a legnagyobb volumenben az OTP papírjaival üzleteltek.
A blue chipek vegyes képet mutattak. Az OTP eladási nyomás alatt állt, s csak az utolsó percek vételeinek köszönhette 4080 forintos záróárát. A bankpapír minimális csökkenésével ellentétben egy százalékkal erősödött a Richter, zárásban 20 100 forintot adtak érte. Az Egis is jól szerepelt, a nap végén 8550 forinton érte el maximumát. A Matáv a kereskedés nagy részében 815 forint körül mozgott, zárás előtt azonban 826 forintra hajtották fel az árfolyamát, ami háromnegyed százalékos emelkedést jelent. A Mol továbbra is valamivel 7800 forint alatt tartózkodik.
Nagy forgalom mutatkozott a Zwack piacán, négy kötésben több mint százmillió forint értékű papír cserélt gazdát, miközben az árfolyam öt százalékkal emelkedett. Jelentősen erősödött a Phylaxia, s javult az Econet és a Fotex megítélése is. A Dédász viszont négy százalékkal, tízezer forint alá esett; ugyancsak gyengélkedett a Graphisoft és az Elmű.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet