Úgy tűnik, tényleg beköszöntött a nyár a Budapesti Értéktőzsdére, a forgalom tegnap is csak éppen hogy meghaladta a hétmilliárd forintot. Az indexek vegyesen mozdultak el, a kisebb papírokat tömörítő Bumix több mint 5 pontot emelkedett, a BUX viszont 23 pontot csökkent, ami nem jelent igazán jelentős változást egyik esetében sem.
A kereskedés főszereplői a gyógyszerrészvények voltak. A gyógyszertársaságok és az egészségügyi kormányzat közötti tárgyalásokról felröppent hír hatására a mind a Richter, mind az Egis árfolyama erőteljesen emelkedésnek indult. Előbbi egy időre a 20 ezer forintos szint fölé is benézett, végül azonban 19 900 forinton zárt, ami 2,6 százalékos emelkedést jelent. Az Egis nagyobb lendületet kapott, a kisebbik gyógyszergyár részvénye magához képest jelentős forgalom mellett több mint három százalékkal lett drágább az előző napi értéknél.
A többi blue chip viszont gyakorlatilag semmit nem csinált. A Matáv részvénye kétmilliárdos forgalom mellett ugyanazon az áron fejezte be a kereskedést, mint az előző napon. A Mol minimális eséssel vészelte át a napot, az OTP-re viszont már rosszabb hatással volt pangás, a bankrészvény közel két százalékkal az előzőnél alacsonyabb áron zárta a kereskedést.
A kisebb társaságok részvényei közül a Titász és a Dédász papírja kisebb mértékben, az Édászé jelentősen emelkedett. Több mint 2 százalékkal csökkent ugyanakkor az econet árfolyama, míg a Zalakerámia lassan csúszik a 2 ezres szint felé.
