A PSZÁF engedélyével változik a CIB-alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata, ám – amint az alapkezelő illetékesétől megtudtuk – ez csak a CIB-Kincsem kötvényalap esetében jelent érdemi módosítást. Itt annyi történt, hogy az eddigi azonnali (T napi) elszámolás helyét átvette a sok más alapnál is alkalmazott T+2-es rendszer, vagyis az adott napon vételi vagy eladási megbízást adó befektetőkkel ezentúl két munkanappal később számolnak el. Ezzel párhuzamosan megszűnik a túl rövid, tíz napon belüli visszaváltásokra kirótt 10 százalékos emelt szintű jutalék is. (Az alap jegyei most már egységesen nulla forintos vételi és 500 forintos visszaváltási jutalék mellett kaphatók, a normál díj nem változott.)
