BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új határidős biztosítékok a tőzsdéken

2004. június 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Keler Rt. a volatilitás változására hivatkozva június 14-től módosította több, a BÉT-en és a BÁT-on forgó határidős deviza- és részvénytermék alapbiztosítékát. A devizakontraktusok biztosítékai mindkét tőzsdén csökkentek, míg a részvény- és BUX-kontraktusok után jellemzően nagyobb biztosítékot kér az elszámolóház. Mivel a brókercégek többsége az alapbiztosíték kétszeresét követeli meg az ügyfelektől, a spekulánsok számára a táblázatban közölt változások dupláját teszi ki az emelkedés.
A legnagyobb mértékben a Mol alapbiztosítéka növekedett, 100 darab olajrészvény határidős megvásárlásához az eddiginél 140 ezer forinttal több letétre lesz szükség. A blue chipek közül kissé emelkedett az OTP és a Richter letétje is, és az eddigi 65 ezer (duplán 130 ezer) forint helyett 67 ezer (134 ezer) forintot kell elhelyezni egy BUX-kontraktus után. Kissé meglepő módon a Keler változtatott a heteken belül a tőzsdéről kivezetendő Dédász és Titász biztosítékain is, mindkét áramszolgáltató esetében ötezer forinttal emelkedett a letét.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet