BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lakossági jelzáloglevelet kínál a HVB-csoport

Kifejezetten a lakosságnak szóló egyéves jelzáloglevelet bocsát ki történetében először a HVB Jelzálogbank Rt. A papír kamata a mai egyéves állampapír-piaci referenciahozamhoz közelít majd.

2004. június 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A HVB Jelzálogbank Rt. most először egyéves, a lakosságnak szóló jelzáloglevéllel bővíti forrásait – tudtuk meg Nagy Gyulától, a pénzintézet vezérigazgatójától. A papír kamata a mai egyéves állampapír-piaci referenciahozam mínusz 25 bázispont lesz, az árfolyam megegyezik majd a névértékkel. Az intézményi befektetők igényeire szabott, megszokott aukció helyett jegyzéssel értékesítik a 2005/6 névre keresztelt papírokat, amelyek a HVB Bank fiókjaiban lesznek elérhetők június 14-től 16-ig.
A pénzintézeti csoport a tervek szerint nem kezd komolyabb marketingkampányba, a vásárlók várhatóan elsősorban a privátbanki ügyfelek köréből kerülnek majd ki. A kibocsátás maximális mennyisége most mindössze 500 millió forint, ám az akció sikere esetén nem zárják ki a továbbiakban nagyobb összértékű sorozatok kibocsátását sem. Túljegyzés esetén az elosztás jegyzésarányosan történik. A papír futamideje két okból is alacsonyabb az eddig megszokott, általában többéves konstrukciókénál: egyrészt a hazai magánbefektetők megtakarítási igényeinek így jobban megfelel, másrészt jól illeszkedik az egyéves kamatperiódusú jelzáloghitelekhez is.
A jelzáloglevelek nyilvános ajánlattétele szerint a futamidő június 18-tól június 13-ig tart majd, így valójában kisé rövidebb is egy évnél. A 10 ezer forintos papírok tőzsdei bevezetését nem fogják kérvényezni, de a forgalmazó pénzintézet árat fog rá jegyezni a futamidő alatt. A tegnapi egyéves állampapír-piaci referenciahozam egyébként évi 10,86 százalékra rúgott, amiből számolva 10,61 százalékos kamat adódott volna a papírra.
Az első, kifejezetten a lakosságnak szóló egyéves jelzálogleveleket az OTP-csoport februárban kezdte árulni, és azóta havonta újra bocsát ki ilyeneket. Az első négy sorozat 31,5 milliárd forint értékben kelt el, az ötödik most is jegyezhető évi 10,35 százalékos kamattal. A pénzintézet május végén 3 éves lakossági papírt is kínált.
A harmadik piaci szereplő, az FHB is bocsátott ki februárban egyéves papírt, szintén viszonylag széles hálózatban, ám jegyzés helyett aukciós eljárással. Itt a több tucat résztvevőből ítélve növekedhetett a magánszemélyek részvételi kedve a többéves kötvényekhez képest, de a mennyiség döntő részét még mindig nem ők jegyezték le. (Ez a sorozat egyébként 13 és 14 százalék közötti hozammal kelt el, lásd NAPI Gazdaság, 2004. február 10., 11. oldal.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József
Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet