BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szelvény nélkül az OTP

2004. június 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rossz hangulat, csökkenő árak és alacsony forgalom jellemezte a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 67 ponttal csökkent, a kisebb társaságok részvényárfolyamait összesítő BUMIX 7 ponttal került lejjebb. A legnagyobb értékben tegnap is az OTP részvénye cserélt gazdát. A legnagyobb magyar bank részvényeinek piacát az osztalékszelvény levágása bolygatta meg; az árfolyam számottevően csökkent, és a nap vége előtt röviddel a 4058 forintos szintet is megjárta. A zárásra azonban újra jelentkezett némi vételi érdeklődés, így végül 4100 forinton vonult le a parkettről, de ezzel együtt is több mint 2,5 százalékot esett.
Jelentősen romlott a Richter és az Egis részvényeinek megítélése is, a gyógyszertársaságok papírjait két, illetve egy százalékkal adták olcsóban, mint az előző napon. A Richternél is megvolt a zárás előtti hullámvölgy, valamivel korábban, mint az OTP-nél, ekkor rövid ideig 19 800 forinton is lehetett vásárolni az újabb privatizációs tranzakció előtt álló társaság részvényeiből.
A blue chipek piacán egyedül a Matáv tudott erősíteni, közel két százalékkal zárt magasabban, mint szerdán, egymilliárd forint feletti forgalommal. A Mol piaca viszont teljesen halott volt, a részvények forgalma alig haladta meg a félmilliárd forintot, árfolyamuk közel egy százalékkal csökkent.
A kisebb kapitalizációjú társaságok részvényei közül a Démász 2,2 százalékos esése, illetve a Fotex és a Rába ennél is nagyobb mértékű gyengülése volt figyelemreméltó. Felfüggesztési határig, 20 százalékkal emelkedett viszont a Humet részvénye, ami – tekintve, hogy a társaság csődben van – némileg meglepő.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet