A K&H Alapkezelő Rt. meghatározta a június 3-tól várhatóan a hónap végéig jegyezhető K&H Euró Fix 2 végleges hozamát. Az euróbetétek alternatívájaként ajánlott befektetési jegy márciusi elődjével megegyezően 2 évre 8,16 százalékos – évi 4 százalékos – eurókamatot fizet majd. A tőkét és a kamatot azonban lejáratkor forintban kapják a befektetők, amennyiben a futamidő végén az euró forintárfolyama meghaladja a július 7-i MNB-középárfolyam 109 százalékát. (Vagyis ha a forint romlik, forintban lesz a kifizetés, ezen a bizonyos 109 százalékos árfolyamon átszámolva.) Az alapkezelő számításai szerint ebben az esetben közel 18 százalékos (évi 8,6 százalékos) forinthozamot lehet elérni az euró induláskori forintértékéhez viszonyítva. Az alap elődje, az első Euró Fix esetében ez a paraméter az MNB-árfolyam 110 százaléka volt.
Június 16-tól legkésőbb július 21-ig lesz jegyezhető a K&H Fix Plusz 6, amely a 3 éves futamidőre fix minimális hozamot garantál, az esetleges további hozam pedig négy részvényindex emelkedésétől függ. (A négy index az amerikai S&P–500, az európai DJ EuroStoxx 50, a brit FTSE–100 és a japán Nikkei–225.) Az alap futamideje 2007. július 27-én jár le – a kifizetés legkorábban augusztus 3-án indul –, és a részvénypiacok jó teljesítménye esetén a hozam legfeljebb 70 százalék (mintegy évi 19 százalék) lehet.
A két alap jegyzési időszakának egymáshoz képesti eltolásával az ügyfeleknek biztosítani kívánják a garantált alapok folyamatos jegyzési lehetőségét – közölte lapunkkal az alapkezelő. A jegyzés diszkontáron történik, a befektetett összeg a jegyzés alatt évi 8 százalékkal kamatozik. A minimális jegyzés 200 ezer forint, illetve az Euró Fixnél 500 euró. A Fix Plusz 6 minimális hozamát és az indexemelkedésből való részesedés mértékét a jegyzés első napján teszik közzé.
