Az OTP Bank Rt. tegnap bejelentette a 2003. évi osztalék pontos összegét. Június 14-én a bank részvényesei részvényenként 64,15805669 forint osztalékot kapnak, kivéve az állami aranyrészvényest. Az ÁPV Rt. esetében az OTP lefelé kerekített, az ezer forintos szavazatelsőbbségi részvény – amelynek többletjogosítványai valószínűleg nem sokáig állnak fenn, tekintettel az uniós szabályozásra – 641 forintnyi osztalékot hoz.
A bank közgyűlése 60 forintos osztalékot szavazott meg, ami a 83 milliárdos konszolidált adózott eredmény éppen 20 százalékára rúg. A bank részvényeinek mintegy 7 százaléka saját portfóliójában van – bár ezek száma a vezetői opciók lehívása miatt folyamatosan csökken –, ezért a részvényeseknek hatvan forintnál több pénz jut. A 4,16 forintos többlet együttesen több, mint egymilliárd forintra rúg. (Hasonló gyakorlatot követ a BorsodChem is.)
Az OTP-papírok egyébként ma forognak utoljára a tőzsdén a 2003-as szelvénnyel, de a részvény napi ármozgása az utóbbi hetekben jószerével meghaladja az osztalék mértékét, így nem biztos, hogy meg fog látszani a kurzuson a szelvényvágás.
