A PSZÁF engedélyezte a K&H Fix Plusz 6 származtatott, zárt végű befektetési alap jegyeinek forgalomba hozatalát. A további részletekről az alapkezelő egyelőre nem kívánt nyilatkozni, de nevéből ítélve feltételezhető, hogy az alap illik majd elődeinek hosszú sorába, vagyis egy minimális hozamot (és a tőkét) garantáló, ezen túl pedig nemzetközi részvényindexek emelkedésétől függő többlethozamot fizető konstrukció lesz. Valószínű az is, hogy többé-kevésbé a pár nappal korábban engedélyezett K&H Euró Fix 2 csaknem egész júniusban (június 3-ától 30-áig) tartó jegyzésével párhuzamosan várható a jegyzés, bár az erről szóló nyilvános ajánlattétel még nem jelent meg. (Elképzelhető, hogy az egyik alap kicsit nehezebben kapott engedélyt, ezért nem indulhat egyszerre a jegyzés, mint a korábbi sorozatok esetében.)
A K&H-csoport az idén körülbelül kéthavonta indítja útjára garantált alapjait, februárban és májusban is létrejött már egy-egy forintos és devizás konstrukció. Ezek össztőkéje már több, mint 21 milliárd forint, amivel a csoport piacvezető az ilyen alapok piacán – bár az is igaz, hogy a többi alapkezelő még alig-alig kísérletezett hasonlókkal.
