BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter tartotta a piacot

2004. június 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglehetősen rossz hangulatban kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén, az index 112 pontos csökkenéssel zárt, a forgalom alig haladta meg a 11 milliárd forintot. A pünkösdi hétvége után inkább csak az eladók tértek vissza a piacra, jelentős megbízásokkal azonban ők sem árasztották el a parkettet.
A blue chipek közül tegnap is az OTP-re kötött üzletek hozták a forgalom legnagyobb részét, közel 5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a legnagyobb hazai bank részvényei. Az árfolyam a szokott napi ingadozás mértékét hajszállal meghaladva 1,2 százalékkal, 4250 forintra csökkent.
Az általános hangulathoz képest viszonylag élénk kereskedés zajlott a Mol piacán is, az olajrészvény másfél százalékkal lett olcsóbb pénteki záróáránál. A Matáv ennél is rosszabbul szerepelt: két százalékkal adták olcsóbban mint pénteken.
A blue chipek közül egyedül a Richter részvénye szerepelt jól, közel kétmilliárdos forgalom mellett másfél százalékot emelkedve, 20 600 forinton zárt. A kisebbik szektortárs, az Egis árfolyama viszont, ha minimális mértékben is, de csökkent.
A kisebb társaságok részvényei között már komolyabb árfolyamzuhanások is előfordultak. Az Antenna Hungária múlt heti magára találása rövid életűnek bizonyult, tegnap már csupán 2605 forintot adtak érte a zárásban. A tech szektor amúgy sem szerepelt túl jól, a Graphisoft és a Synergon is számottevően alacsonyabban zárt mint pénteken. Ennél komolyabb vesztes – értékelhető nagyságú forgalom mellett – egyedül a Fotex lett, amely közel 5 százalékkal lett olcsóbb péntekhez képest.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet