Pénteken a nap nagy részében stabilan tartotta a forint az utóbbi napokban elfoglalt, viszonylag erős pozícióját. Az euró árfolyama most is szűk sávban, 250,90-251,60 forint között mozgott, és a hazai hivatalos kereskedés végén 251,30 forintot ért. Késő délután azonban fokozatos gyengülést mutatott a Bloomberg rendszere, az ár 252 forintig is felment - kérdés, ez mennyire vehető komolyan az ünnep előtti alacsony forgalom mellett. A dollár 204-206 forint között mozgott, délután inkább az utóbbihoz állt közel, ami 1-2 forintos erősödés a csütörtöki értékekhez képest.
Az állampapírpiacon hétfő helyett pénteken rendezték az úgynevezett likviditási kincstárjegy, a költségvetési kiadások esedékességének egyenetlenségeit simítani hivatott alkalmi jellegű állampapír aukcióját. A 49 napos lejáratú diszkontpapírból eredetileg 25 milliárd forintnyit hirdetett meg a kibocsátó, de az aukció előtt ezt 20 milliárdra csökkentette. Az elsődleges forgalmazóktól 36 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, az átlaghozam 11,58 százalék volt, tehát épphogy a jegybanki alapkamat felett egy kicsivel keltek el a papírok. A másodlagos állampapírpiac - ahogy az utóbbi napokban - most is alig rezdült, a rövidebb lejáratokon felfelé, a hosszabbaknál lefelé mozdultak kissé a referenciahozamok, de csak 1-3 bázisponttal, ami már szinte a statisztikai hibahatáron belül van.
Még mindig pénzfeleslegre utaló jelek voltak a bankközi forintpiacon, a havi banki tartalékolási periódus utolsó napján. Az overnight kamatok 10,50-10,80 százalék között mozogtak, nem változtak jelentősen az előző naphoz képest. A felesleges szabad forrásokat a bankok valószínűleg a mai kéthetes MNB betéti tenderen helyezik el, ahogy az utóbbi hetekben is sok pénz áramlott ebbe az instrumentumba.
