A PSZÁF engedélyezte a K&H Euró Fix 2 nevű, zárt végű, garantált befektetési alap jegyeinek forgalomba hozatalát, a jegyzés június 3-tól legfeljebb június 30-ig tart majd. A 100 eurós befektetési jegyekből legalább 500 euró értékben kell majd jegyezni. Az alap futamideje július 7-től 2006. július 6-ig tart, tehát ugyanúgy bő kétéves lesz, mint elődjéé, az Euró Fixé. Legalább 1, legfeljebb 30 millió eurónyi tőkét várnak a befektetőktől.
Amint a K&H Alapkezelőnél megtudtuk, az első sorozat sikere nyomán - a K&H Euró Fix jegyeiből 16,4 millió euró (mintegy 4,2 milliárd forint) értékben jegyeztek a befektetők - nem változtattak különösebben a bevált konstrukción. Vagyis itt is egy olyan alapról lesz szó, amelynél a tőkére és a fix hozamra a K&H Bank garanciát vállal. Ha azonban a forint/euró árfolyam egy bizonyos szintnél jobban emelkedik (a forint erősen gyengül), a befektetők euró helyett egy meghatározott árfolyamon forintban kapják vissza a pénzüket. Majdnem biztos az is, hogy a fix hozam évi 4 százalék lesz és a szóban forgó feltételes átváltási árfolyam az MNB jegyzés utáni középárfolyama plusz tíz százalék.
Az Euró Fix szintén 100 eurós jegyeire egyébként, amelyet nemrég vezettek be a tőzsdére, utoljára 24 230 forinton született üzlet. Amint az alapkezelőnél megtudtuk, a kereskedés átállításán forintalapúról euróalapúra (NAPI Gazdaság, 2004. május 11., 11. oldal) még dolgoznak. Remélik, hogy a bevezetés előtt álló Dollár Fix már dollárban kezdheti tőzsdei pályafutását.
