Nagyon ígéretesen kezdett a részvénypiac szerdán, a BUX több mint 230 ponttal az előző napi értéke fölött nyitott, és nem sokkal később még ezt is túlszárnyalta vagy negyven ponttal. Ez azonban nem tartott sokáig, a mutató süllyedni kezdett, a négyből három vezető részvény lefelé indult el. Kora délután először megint napi csúcsa közelébe ugrott az index, de onnét egyre gyorsuló ütemben tartott lefelé. A napot végül minimális, pár tizedpontos emelkedéssel zárta. A kevéssel 10 milliárd fölötti forgalom elmaradt az utóbbi napokétól.
A hullámvasút jelentős részben a Richternek köszönhető, amely a nap elején 21 400-ig is felment, a nap végén viszont a sokáig tartott
21 200 forintos szintről 20 500-ra esett. Ez 50 forinttal alacsonyabb szint az egy nappal korábbinál. A nagy papírok közül egyedül a Matáv erősödött, lényegében ez mentette meg az indexet is: a többi részvénnyel ellentétben napközben jórészt drágult, végül 16 forintos, 2 százalékos emelkedéssel, 785-ön zárt, de járt ennél 10 forinttal feljebb is.
A Mol csak a nap elején mozgott 7900 felett, a nap nagy részét 7850 körül töltötte, és végül ezen a szinten, félszázalékos mínuszban vonult le a színről. Az OTP volt a nagyok közül a nap vesztese, legalábbis egyszázalékos esése ebben a körben a legnagyobb. Jobb pillanataiban 4200 forint fölött is forgott, záráskor azonban már csak 4130-on állt.
A közepes és kisebb cégek közül is csak néhánynál volt emelkedés, mint a Danubius, a Fotex, a Synergon és a Pannonplast. Kiemelkedő volt a Phylaxia 7 százalékos, a NABI és az econet 3 százalékos esése. A nemrég csődvédelembe menekülő Humet most megúszta 2,6 százalékkal.
