BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint venni kezdték a kötvényeket

2004. május 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többnapos rossz hangulat és stagnálás után kedden kissé megélénkült az állampapírpiacon a vételi kedv. A másodpiaci referenciahozamok többsége 5-10 bázisponttal csökkent, csak a legrövidebb, három hónapos és a leghosszabb, 15 éves mutató érte be 1-2 pontnyi elmozdulással. A három hónapos kincstárjegyek aukcióján mérsékelt volt a túljegyzés, a 35 milliárd forintnyi papírra 56 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, az átlaghozam - 11,41 százalék - csak egyetlen bázisponttal maradt el a másodpiaci szinttől.
A bankközi devizapiacon az euró árfolyama napközben jobbára 251,80-252,20 forint között mozgott, ami nagyon hasonlított az egy nappal korábban jellemző szintre. A nap végén kisebb erősödés következett 251,50 környékéig, ami gyakorlatilag szintén a hétfő délutáni események ismétlése volt. A dollár 207,70 forintra esett, ez 2-3 forintos gyengülést jelent, itt az elmozdulást a nemzetközi trend indokolta.
A Magyar Nemzeti Bank kéthetes betéti konstrukciójába a bankok a 11,5 százalékos alapkamat mellett 191 milliárd forintot helyeztek el, ismét jóval többet a lejáró 147 milliárdnál. A bankok bankjánál levő kéthetes betétek mennyisége így már meghaladja a 410 milliárd forintot. A bankközi forintpiacon ismét több mint 50 bázisponttal, 11,20-11,25 százalékra emelkedett az overnight kamat, a tomnext kamat pedig 11,50 százaléknál járt. A hosszabb lejáratokon viszont kissé csökkent az ajánlatok szintje.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet