BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keresték a gyógyszer-részvényeket

2004. május 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megszokottnál alacsonyabb, 11 milliárdot éppen hogy meghaladó forgalom mellett kis híján 100 pontos emelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde. A vezető részvények mindegyike emelkedett, leszámítva a Matávot, amelynek árát az osztalékszelvény levágása óta egyre kevésbé tartja fenn a többi papír tekintetében egyébként általános keresleti túlsúly.
Hétfőn a figyelem középpontjában egyértelműen a Richter állt, a gyógyszerrészvény árfolyama a nap elején átlépte a 20 ezer forintos árfolyamhatárt és még a szokásos nap végi visszaeséssel együtt is bőven efelett a szint felett maradt. Ez több mint 3,5 százalékos árfolyam-emelkedést jelentett. Az Egis árfolyamát már kisebb mértékben feszítette az optimizmus, a kisebbik gyógyszergyárat csak 2,4 százalékkal vették magasabban, mint pénteken.
A legnagyobb forgalom az utóbbi időben megszokott módon az OTP piacát jellemezte. A bankrészvény több mint egy százalékot emelkedett, ami azért is figyelemre méltó, mert miközben mostanság a világ részvénypiacain defenzív befektetésnek számító gyógyszerrészvények igazán népszerűek, a bankrészvényekre pont ennek ellenkezője vonatkozik. Ilyen körülmények között az OTP befektetői semmiképp nem lehetnek szomorúak a papír 4250 forintos árával.
Ennél már sokkal szerényebb de még mindig pozitív változás jellemezte a Mol-részvények piacát. Az olajtársaság papírjainak ára egész nap a 8 ezer forintos szint felett ingadozott, a nap végi 8035 forint azonban csupán minimális változást jelent a pénteki záróárhoz képest.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet