BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhe korrekció a parketten

2004. május 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző napok óriási ütemű emelkedését szerény korrekció követte tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. Az index 58 pontos csökkenése más napokon negatív hangulatról árulkodott volna. Az előző két napi, összesen több mint 700 pontos emelkedés fényében viszont semmi szokatlan nem található a tegnapi esésben. A forgalom a megszokott, 17 milliárdot közelítő értéket érte el. A legnagyobb mennyiségben a Matáv részvényei cseréltek gazdát, ami nem is meglepő, tekintve, hogy tegnap forogtak utoljára a távközlési társaság részvényei a 70 forintot érő osztalékszelvénnyel. Emiatt vélhetően az sem fogja váratlanul érni a befektetőket, ha a mai árfolyam csökken, hiszen a közgazdasági tankönyvek szerint - legalábbis elméletben - ilyenkor a részvények árának az osztalék összegével csökkennie kellene.
Egy százalék körüli árcsökkenés következett a másik két blue chip, az OTP és a Richter piacán is. Az előző két napon ezek adták az emelkedés húzóerejét, így a részvényesek vélhetően még mindig nem bánkódnak nagyon, már persze ha nem szerdán vásárolták papírjaikat. A blue chipek közül egyedül a Mol ára nem csökkent. Az olajrészvény árfolyama meglepően stabil volt, igaz, nem is emelkedett annyit az előző napokban, mint a másik két blue chip. A kereskedés folyamán elérte a 8 ezer forintos árfolyamot is, ezt a szintet azonban nem tudta megtartani a nap végére.
A kisebb papírok közül a gépipar produkált érdekes mozgásokat. A Rába papírjai több mint 8 százalékot emelkedtek egy szerződés bejelentése kapcsán, élénk forgalom mellett. A NABI-nál viszont semmi nem akadt, ami az árat tarthatta volna, esett is 3,3 százalékot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet