BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább erősödött a forint

2004. május 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői kedvező hírek – az MNB-jelentés és nemzetközi hitelminősítésünk változatlanul hagyása – után kedden is erősödött a forint a bankközi devizapiacon, az állampapírok hozamai is lassan tovább csökkentek. Az euró árfolyama késő délután már alig haladta meg a 253 forintot, vagyis körülbelül két forinttal ment lejjebb hétfőhöz képest. A dollár nem változott számottevően, 211-212 forint körül jegyezték.
Az állampapírpiacon a három hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek aukciója nagyjából a papírforma szerint zajlott, a felkínált 35 milliárdnyi papírra több mint kétszer akkora értékű ajánlat érkezett be. Az átlaghozam 11,40 százalék lett, amely csak egy hajszállal haladta meg a másodpiaci referenciahozamot. A másodlagos piacon egyébként a hozamok immáron második napja csökkentek, ezúttal 1–6 bázisponttal, kivéve a 10 éves mutatót, ez most változatlan maradt. A külföldi befektetők kezében levő állampapírok állománya nem mutat túl fényes képet, a 2400 milliárd forint feletti áprilisi rekordszintről már 2300 milliárd forint alá esett.
Az MNB kéthetes betéti tendere veszített népszerűségéből, a lejáró 277 milliárd forinttal szemben csak 220 milliárd forintot helyeztek el benne a bankok. A bankközi forintpiacon is lassú csökkenés volt, az egynapos kamatok 11,50 százalék körül, a jegybanki alapkamatnál járnak. A hosszabb lejáratok kamata kismértékben, 5–10 bázisponttal csökkent a BUBOR hitelkamatláb tanúsága szerint, az alapkamatnál alacsonyabb szintjük az év végéig további kamatcsökkentési várakozásokra enged következtetni.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet