Noha a Budapesti Értéktőzsde indexe szerény növekedést mutatott a kereskedés zárásakor, napközben a egyértelműen negatív hangulat uralta a piacot. A húszmilliárd forinthoz közeli forgalmat hozó kereskedés során ugyanis csupán elvétve lehetett egy-két emelkedő árfolyamú részvényt látni, ezzel szemben csökkenő árú papírokban nem volt hiány.
Az index ennek ellenére bekövetkezett emelkedésében az OTP áralakulása játszotta a főszerepet. A bankpapír árfolyama több mint két és fél százalékkal zárt magasabban, mint pénteken és egyben kiemelkedően a legmagasabb forgalmat produkálta. Ez elég volt ahhoz, hogy ellensúlyozza a Matáv és a Mol elhanyagolható csökkenését, de még a Richter annál inkább figyelemre méltó esését is. A rossz hangulatért elsősorban a gyógyszerrészvények voltak a felelősek, a Richter árfolyama 5,5 milliárdos forgalom mellett több mint 3 százalékkal esett, és ha a forgalomban ezzel az Egis nem is versenyezhetett, árfolyamesésben már sokkal nagyobb igyekezettel követte nagyobbik társát.
A kisebb társaságok részvényesei ugyancsak kevéssé örülhettek a tegnapi tőzsdenapnak. A Danubius-, a Brau- és a Forrás-tulajdonosok ugyan 2 százalék körüli felértékelődést tapasztalhattak, ezzel azonban vége is volt a drágulásnak. A parketten forgó részvények nagy többsége ugyanis ennél jóval nagyobb mértékben esett. Közülük is kiemelkedő volt a veszteséges negyedévet produkáló Globus, amely tegnap több mint 7 százalékkal zárt pénteki ára alatt. Szintén viszonylag kis forgalom mellett, de számottevő, ha nem is ilyen mértékű eséssel zárta napot a Graphisoft részvénye.
