Ismét az osztalék emelkedésének örülhetnek a BorsodChem részvényesei. A tavalyi év után járó kifizetés idén először az április végi közgyűlésen „nőtt” 260 forintra a tavalyi 220-ról, június 16-tól mégis 261,29 forint osztalékot fizetnek majd ki a tulajdonosoknak. Az emelkedés oka, hogy a társaság 60 ezer saját részvényére jutó osztalékot is a többi részvényes között osztják szét. (A tavaly decemberben 5600 forinton végrehajtott tőkeemelésből származó új részvények még nem jogosítanak osztalékra.) A tulajdonosi megfeleltetés időpontja június 9, a részvények pedig június 4-én forognak utoljára szelvénnyel a tőzsdén.
