Az OTP Jelzálogbank mától jegyezhető új, hároméves lakossági jelzáloglevelének éves kamata 12 százalék, a jegyzési árfolyam 105,62 százalék lesz, így az elérhető hozam 9,75 százalék – jelentették be pénteken. (Összehasonlításképpen, a pénteki hároméves, de az intézményi forgalomra vonatkozó állampapír-piaci referenciahozam 10,14 százalék volt. Az Államkincstár pedig 9,40 százalékos hozammal árulja ma a magánszemélyeknek a 2007/F jelzésű államkötvényt.) Nagy Csaba, az OTP Jelzálogbank vezérigazgató-helyettese azt is bejelentette, hogy az első négy, egyéves futamidejű lakossági jelzáloglevélből összesen több mint 30 milliárd forint értékben jegyeztek. (Tehát a pénteken zárult jegyzésnél legalább 2,5 milliárdnyi papír fogyott, mivel az első három kibocsátás alkalmával összesen 27,5 milliárdnyi talált gazdára.)
