Pénteken tovább gyengült a forint, délelőtt az euró árfolyama még a 257 forintos szintet is túlszárnyalta. Késő délutánra viszont 256–256,50 forint környékére szelídült az árfolyam a Bloomberg adatai szerint, azonban még ez is körülbelül egyforintos drágulás a csütörtök délutáni állapothoz képest. A forint legerősebb helyzetében 255,50-et kellett adni az euróért. A gyengülésnek semmilyen látható oka nem volt, a térség többi valutája stabilan viselkedett, és különösebb új hírek sem hathattak a piacra. A dollár délután 216 forinton állt, ami nem jelent változást a korábbi értékhez képest, csakhogy napközben 218 forinton is jegyezték a hazai bankközi devizapiacon.
A jegybank mellett működő Monetáris Tanács mai ülése előtt senki sem számít komolyan arra, hogy újabb kamatcsökkentés következne be. Az állampapírhozamok pénteken alig változtak, a referenciaértékek csak 1–5 bázisponttal mozdultak el, azt is eltérő irányban. Számottevőnek talán a legrövidebb, három és hat hónapos futamidők hozamának 5-5 bázispontos emelkedése nevezhető.
A bankközi forintpiacon az overnight-kamatok 11,40–11,50 százalékon álltak, szinte ugyanott, mint egy nappal korábban, csak a jegyzési sáv alsó széle emelkedett. A hosszabb lejáratok kamata kismértékben, 5–10 bázisponttal nőtt.
