Hiába jött ki az OTP és a Mol hihetetlenül jó gyorsjelentéssel, a medve brummogása minden optimista hangot elnyomott pénteken. A BUX 25 ponttal esett, igaz, a visszaesés a két kevésbé jó eredményt közlő blue chip, a Matáv és a Richter számlájára írható. A forgalom magas, 19 milliárd forint volt. Az OTP és a Mol erősen nyitott, a bankpapír 3850, az olajrészvény pedig 7850 forinton kezdett, s így a BUX plusz 200 pontot is mutatott délelőtt. A lelkes vásárlók azonban hamarosan szembesültek azzal, hogy minden eladó hozott magával egy másikat, s így az OTP délutánra már 120 forinttal lejjebb járt, a Mol pedig 7710 forinton érte el minimumát. Zárásra némileg javult a helyzet, a bankpapír 2,5 százalékos emelkedéssel, 3800 forinton fejezte be a napot, a Mol viszont csak 7750 forintra kapaszkodott fel. Eközben a Richter és a Matáv csúnyán beszakadt. A gyógyszergyártó 3,6 százalékkal zuhant, és 18 210 forintos napi minimumán zárt. A Matávról a gyenge negyedéves számok ellenére bizonyára kevesen gondolták, hogy még osztalék előtt 800 forint alá esik. A keveseknek lett igazuk, a pénteki záróár 799 forint volt. Az általában kisebb forgalmú papírok közül a Démász 8,8 százalékkal zuhant, mivel már az 1200 forintos osztalékszelvény nélkül forgott. Az Antenna, a Synergon és a NABI viszont ilyen enyhítő körülmény nélkül csökkent mintegy négy százalékot, a Fotex pedig csaknem hatot. Az Egis további két százalékkal süllyedt, s emelkedést csak olyan renitensen viselkedő részvények tudtak felmutatni, mint a Forrás vagy a Zalakerámia.
