BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiábrándító lett az OMV első negyedéve

2004. május 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogadható eredményeket értünk el az első negyedévben - kommentálta Wolfgang Ruttenstorfer vezérigazgató az osztrák társaság első negyedéves teljesítményét. A befektetők azonban másként gondolták, a részvény árfolyama ugyanis 6,6 százalékkal esett a bécsi tőzsdén a gyorsjelentés tegnap reggeli közzététele után. A piacnak láthatóan nem volt elég, hogy a társaság adózott nyeresége 12 százalékkal, 105 millió euróra emelkedett. Eközben ugyanis az üzemi eredmény a Reuters elemzői konszenzusában szereplő 167,3 millió euró helyett mindössze 148 millióra nőtt az egy évvel korábbi 145 millióról. Az OMV közleményében többek között a finomítói árrés 29 százalékos csökkenésére hivatkozik, ezzel magyarázzák, hogy a feldolgozás és kereskedelem üzletág nyeresége 47-ről 34 millió euróra csökkent. Elemzők szerint - bár a finomítói árrések változása nem áll meg az országhatáron - az OMV-nél speciális hatások érvényesültek, és a Mol esetében nem kell hasonló negatív meglepetéssel számolni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet