A hektikus ármozgásokat produkáló elmúlt napokhoz képest állóvízszerű képet mutatott tegnap a BÉT részvénypiaca. A parkettről hiányzott a trend, a vezető részvények kismértékben és különböző irányban mozdultak el. A piac forgalma alig haladta meg a 9 milliárdot, miközben a BUX 24 ponttal emelkedett.
A Mol árfolyama szinte egy helyben toporgott, s a napközben mérvadó 7770 forint körüli értékről csak a nap végén süllyedt valamivel a 7750 forintos szint alá. Az OTP többször is megpróbált kitörni, ám a kurzus végül, egyszázalékos erősödést követően, 3701 forintig jutott. A 20 300 forinton nyitó Richter viszont egy százalékkal lefelé mozdult, a nap végén már csak 19 900 forintot adtak a legnagyobb magyar gyógyszergyár papírjáért. A gyorsjelentés megjelenése előtt kissé erősödött az Egis, igaz, a félszázalékos többlettel is csak 8205 forintig jutott az árfolyama. Bár jelentősen csökkenő nyereséget várnak a Matávtól, a részvény tegnap kissé emelkedő áron cserélt gazdát - feltehetően a 70 forintos osztalék tartja az árfolyamot.
Az osztalékszelvény mai levágása előtt csökkent a Démász árfolyama, a leglikvidebb áramszolgáltató-papírért egy százalékkal adtak kevesebbet, miután az lényegében a várakozásoknak megfelelő negyedéves eredményről számolt be. A kisebb papírok közül másfél százalékkal gyengült az FHB és 2800 forint alá süllyedt az Antenna Hungária-részvények árfolyama. Az optimista hangvételű Synergon-jelentés hatására a társaság papírjai másfél százalékkal erősödtek.
