Szerdán reggel a kedvező külkereskedelmi mérlegadat közzététele után csaknem 253 forintig esett az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, később azonban a kurzus ismét erősödött és még a 254,50 forint környékét is megjárta. Délután fél öt körül már alig tért el az árfolyam 254 forinttól, ami körülbelül ötvenfilléres csökkenést jelent az előző napi állapothoz képest. A dollár kurzusa 213 forint körül járt, ez bő kétforintos esést jelent.
Az állampapírpiacon a legtöbb terminre emelkedett a másodpiaci referenciahozam, az elmozdulás ugyanakkor mindössze 1-10 bázispontot jelentett, ritkaságnak számító módon most a 15 éves papíroké ment fel a legjobban. A trenddel szemben mozgott viszont a féléves és az egyéves mutató, az előbbi 33 bázisponttal csökkent. Ez azonban csak technikai jellegű volt, az eddigi, már csak mindössze 139 napos hátralevő futamidejű kincstárjegy szerepét ugyanis a mutató számításánál egy újabb, 194 napos sorozat vette át, ez okozta a nagyobb elmozdulást.
A bankközi forintpiacon napról napra lassan csökken a kamat, tegnap már évi 11,40-11,60 százalékon születtek az overnight és tomnext üzletek, ami 40-60 bázisponttal alacsonyabb a keddi szintnél. Ma a márciusi folyó fizetési mérlegről szóló adat közzététele befolyásolhatja a hazai piaci hangulatot, és az államkötvény-aukció kínálata további hatást gyakorolhat az állampapírpiacra.
