Az OTP Jelzálogbank május 10-ei aukcióján érdekes eredmény született. Míg a piacon levő leghosszabb futamidejű, 2019/I.-es jelzésű, 15 éves jelzáloglevélre egyetlen ajánlatot sem fogadtak el és egy darabot sem értékesítettek, a 2012/II. jelzésű nyolcéves sorozatból a piacon tetemesnek számító mennyiséget, 34,6 milliárd forintnyit adtak el. A két papírból eredetileg 1-1 milliárd forintnyit kínáltak fel, igaz, azzal a kikötéssel, hogy a bank bármekkora túljegyzést elfogadhat, így a 35-szörös túljegyzés inkább csak látszólagos, az eredeti értékesítési terveket nem ismerjük. A pénzintézet nem közölte, hogy az egyes papírokra mennyi ajánlat érkezett, és azt sem, hogy hány jelentkező volt, így a csoport anyabankjának vagy más tagjainak esetleges jegyzési részvételére sem igen lehet következtetni.
