Mától ajánlhatják fel részvényeiket az Édász, Dédász és Titász részvényesei az E.ON Hungária Rt.-nek. Az Édászért 13 093, a Dédászért 10 346, a Titászért 10 433 forintot kínált a német áramszolgáltató multinacionális társaság. A papírokért kapott ár mellé a jelenlegi részvényesek még az osztalékot is megkapják, vagyis további 1330, 1000, illetve 835 forintot. Az osztalékot egységesen június 8-án fizeti a három cég, a tőzsdén május 26-án forognak utoljára osztalékszelvénnyel a papírok. A felajánlással azonban nem kell megvárni ezt az időpontot, hiszen a mától felajánlható részvények az ajánlati időszak lezárásáig a felajánló tulajdonában maradnak, csupán átkerülnek az ajánlatot lebonyolító befektetési szolgáltatóhoz, amely aztán annak rendje s módja szerint beszedi az osztalékot a jelenlegi tulajdonosok részére.
Ugyanakkor a magánszemély befektetőknek nem árt óvatosnak lenniük. Számukra ugyanis a felajánlás helyett egy egyszerű tőzsdei értékesítés előnyösebb lehet, még némileg alacsonyabb áron is. A felajánlás ugyanis nem számít tőzsdei értékesítésnek, így adókulcsa sem nulla, bekerülésiár-igazolás kell hozzá, és az esetleges árfolyamnyereség után 20 százalékos adót kell fizetni. Ráadásul a magánszemély az osztalékot is 20 százalékos adó megfizetése után kapja csak meg, így ez is csökkenti számára a részvények összértékét (ez a gazdasági társaságokat nem terheli). Célszerű tehát figyelemmel kísérni a tőzsdei kurzust, mert megfelelő ár esetén (ez befektetőnként változhat attól függően, hogy korábban milyen áron vette a részvényeket) lehetséges, hogy érdemesebb inkább a parketten eladni a papírokat.
