BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május 17-én indulnak a CA Tőkegarantált Alap opciói

2004. május 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mostani nemzetközi tőzsdei áresések egyelőre nem érintik közvetlenül a napokban indult CA Tőkegarantált Alap 2-t – tudtuk meg az alapkezelő illetékesétől. A három tőzsdeindex – az amerikai S&P–500, az európai Dow Jones EuroStoxx 50 és a japán Topix – emelkedésétől függő hozamú konstrukció megkötött indexopcióinak kiindulási értéke ugyanis a május 17-ei tőzsdenapon lesz majd. Az akkori indexértékekhez képest vett emelkedés 100 százalékát kapják a befektetők hozamként.
A május 5-éig tartó jegyzés során az alapban 1,758 milliárd forintnyi tőke gyűlt össze, ami sikernek tekinthető például annak fényében, hogy az első, novemberben indult CA Tőkepiaci Alap 1,352 milliárd forintos. Az úgynevezett participációs hányadot, tehát az indexek emelkedéséből való részesedést a jegyzés után 100 százalékban állapították meg, tehát az emelkedést a befektetők teljes egészében kapják meg a hároméves futamidő végén. (Az alapnak minimális és maximális hozama nincsen, a devizaárfolyamok sem befolyásolják az eredményt. A tőke visszafizetésére garanciát vállaltak.) Az alap hozamát egyébként a 2007. május 17-i indexértékekből számolják majd ki, az alap tényleges lejárata – kifizetése – egy-két héttel később várható.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet