Bár április végi határozatával a BÉT már egyszer euróban bevezette a K&H Euró Fix nevű befektetési jegyeket a tőzsdére, pénteken módosították az eredeti határozatot, és a kereskedés forintban indul el, a tervezettnél négy nappal később, május 14-én. Az indoklás szerint a módosítást a K&H Alapkezelő Rt. kérte. Amint a társaságnál megtudtuk, a devizában történő kereskedés, elsősorban a megszokottól eltérő bruttó elszámolási rendszer miatt, nem várt elszámolási és jogi problémákat vetett fel, amelyek nem oldódtak meg a remélt időre (ezek mibenlétét egyelőre nem részletezték). Ezért a befektetők szempontjából is jobbnak látták, ha kezdetben forintban folyik a kereskedés, ugyanakkor amint ez lehetségessé válik, tervezik az átállást euróra.
A K&H Euró Fix az első, euróban kibocsátott értékpapír lehetett volna – és talán lesz is – a tőzsdén, amelynek apropóján ráadásul a tőzsde is sokat haladt a devizaalapú kereskedés akadályainak lebontásában. (NAPI Gazdaság, 2004. március 31., 11. oldal.) Jönnek hasonló termékek is, május 13-áig tart például a K&H Dollár Fix jegyzése.
