BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyszázötvenmilliós osztalék a Forrástól

2004. május 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négyszázötvenmillió és tíz forint osztalékot fizet a Forrás Rt. tulajdonosainak, a fizetés – amint a cég közleményéből kiderül – június 4-én indul. A közgyűlés mind az ötmillió darab törzs-, mind a jórészt az ÁPV nyakán maradt négymillió darab elsőbbségi részvényre 50 forintos osztalékot szavazott meg (a tavalyi 66 forintos részvényenkénti eredmény [EPS] háromnegyedét). A tavaly nyáron pusztán a törvényi előírások miatt kibocsátott egydarabos minisorozat (a C sorozatú papírt allokációs előnyével élve a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. jegyezte le) együttesen tíz forintot kap. (Ám nem ez az egy részvénysorozatra valaha kifizetett legkisebb osztalék, a bevezetés idején a Matáv aranyrészvénye csak 7 forintot fizetett.) A Forrás-papírokkal utoljára május 24-én lehet szelvényvágás előtt kereskedni a BÉT-en.
A tavaly parkettre lépett portfóliótársaság tegnap újabb örökölt vagyonelemtől szabadult meg – relatíve magas – árfolyamnyereséggel. A VHJ Villamos Hajtások és Járműelektronika Kft.-ben meglévő 15 százalékos, 10,5 millió forintos üzletrészét értékesítette, a NAPI Gazdaság információi szerint mintegy 25 százalékos árfolyamnyereséggel. Az üzletrészt pályázaton adták volna el, de a kft. saját maga élt elővételi jogával. A befektetés a Forrás mérlegében egyébként alig 4 millió forinttal szerepelt.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet