Az állampapírhozamok lassú csökkenése és a jegybanki kamatvágások után élénkülni látszik a kötvénykibocsátási kedv. Kedden a Diákhitel Központ Rt. bocsátott ki újabb részletet a már megszokott, 2006/01 jelzésű papírjából, eléggé élénk kereslet mellett. Az ötmilliárd forintnyi felajánlott papírra 14,3 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, így még meg is emelték a kibocsátott mennyiséget másfél milliárddal. A 10,48 százalékos átlaghozam becslésünk szerint 0,3 százalékponttal haladta meg a hasonló futamidejű állampapírok hozamát.
Ma a HVB Jelzálogbank Rt. tart aukciót, ahol a 2006/A jelű, alig kétéves és a 2009/B ötéves papírok szerepelnek, egy, illetve három milliárd forint értékben. Május 10-én az OTP Jelzálogbank kínál hosszú futamidejű papírokat elsősorban intézményeknek, a 2012/II-es és a 2019/I-es sorozatot. Ezekből elvileg csak 1-1 milliárdnyit hirdettek meg, akárcsak a legutóbbi aukción, de akkor a bankcsoport többszörös túljegyzést is elfogadott.
Az OTP-nél e hét hétfőtől május 14-ig folyik a következő, 2005/IV. jelű lakossági jelzáloglevél jegyzése is. Az egyéves papírok kamata 10,35 százalék, ami lényegesen alacsonyabb az előző, áprilisban 11 százalékos kamattal árult sorozaténál. Azóta viszont például a jegybank – amire a kibocsátó talán kicsit számított is – fél százalékkal mérsékelte az alapkamatot.
