BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a NABI vesztesége

A NABI Rt. az első negyedévben 30 százalékkal növelte árbevételét, ám a kedvezőtlen forint/dollár árfolyam és a hitelátstrukturálás költségei miatt 870 ezer dollár veszteséget ért el.

2004. május 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szokatlan módon a gyorsjelentés megjelenése előtt közzétette első negyedéves gazdálkodásának főbb számait a NABI Rt. Amint a társaság leedsi igazgatósági ülésén elhangzott, a cégcsoport a tavalyinál 30,2 százalékkal magasabb, 93,9 millió dollár árbevételt ért el az első három hónapban. Az emelkedés a 60 LFW nevű csuklós modell és a Compobus növekvő eladásainak köszönhető. Az új buszok eladása mellett jól alakult az alkatrész-értékesítés is, az ebből származó bevétel 9,5 százalékkal nőtt.
A közlemény szerint azonban a társaság teljesítményét továbbra is lerontja a kedvezőtlen forint/dollár árfolyam és a hitelek átstrukturálásának költsége. Az majd csak a gyorsjelentésből derül ki, hogy a 870 ezer dolláros adózás utáni veszteségből mennyi volt a pénzügyi tétel, a közlemény azonban megjegyzi, hogy több mint egymillió dollár rendkívüli kiadással járt az első negyedévben a hitelek átütemezése.
A társaság egy évvel ezelőtt 1,4 millió dollár veszteséggel zárta első negyedévét, így – a rendkívüli tételt is figyelembe véve – teljesítménye egyelőre nem tér el a vezetés korábbi prognózisától, amely a tavalyinál jóval kisebb veszteséget prognosztizált 2004-re. Az igazgatósági ülésen egyébként a NABI elnökévé választották Martin Adamst, az Első Magyar Alap elnökét.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet