BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vonzó befektetéssé vált a jegybanki betét

2004. május 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jegybanki kamatcsökkentés másnapján csendes konszolidáció volt megfigyelhető a hazai pénzpiacokon. A bankközi devizapiacon az euró 251 és 251,80 forint között ingadozott, késő délután inkább 251,20–251,40 forint körül volt, ami nagyjából megfelel a hétfő délutáni helyzetnek. A dollár 210 forint környékéről 208 forintra gyengült.
Az állampapírhozamok 1–12 bázisponttal tovább csökkentek. Kiugró mértékben – évi 11,30 százalékról 11,03 százalékra – egyedül a legközelebbi, három hónapos másodpiaci referenciahozam esett vissza, ez azonban technikai jellegű változás. (A számításhoz eddig használt, augusztus 4-én lejáró kincstárjegy szerepét a szeptember 1-jén lejáró sorozat vette át a mutatóban.) A legrövidebb futamidejű hozamok alig érik el az évi 11 százalékot, ami azt jelenti, hogy a piac további kamatcsökkentést is elképzelhetőnek tart a nem túl távoli jövőben. A három hónapos kincstárjegyek aukcióján szereplő (augusztus 11-i lejáratú) papírok 35 milliárd forintos csomagjára több mint 80 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a 11,18 százalékos átlaghozam nagyjából megfelel a másodpiaci viszonyoknak.
A Magyar Nemzeti Bank kéthetes betéti konstrukciójába 277 milliárd forintot helyeztek el az új, évi 11,5 százalékos alapkamat mellett, miközben csak 197 milliárdnyi jár le ugyanott. A növekvő betételhelyezési kedv jelzi, hogy két héten belül aligha számít bárki is újabb kamatcsökkentésre, márpedig jelenleg ilyen jó hozama egyik állampapírnak sincs.
A bankközi forintpiacon lassú konszolidálódás folyik, az egynapos kamatok kissé tovább csökkentek, nagyjából az alapkamat szintjére álltak be.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet