BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcezer fölött a Mol

2004. május 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minimális, mindössze 15 pontos emelkedéssel zárult a kereskedés a BÉT első uniós napján. Bár nyitás után történt egy eufórikus kitörési kísérlet, de az eladók hamar erőt mutattak. A forgalom tízmilliárd forint fölött volt, s ha a Richter nem esik ekkorát, egész szépen indult volna a hét.
A legnagyobb magyar gyógyszergyártó részvénye már múlt héten esni kezdett, amikor nyilvánosságra került, hogy a társaságot speciális konstrukcióban, kíméletesen privatizálják, ami megakadályoz, vagy megnehezít egy esetleges felvásárlást. Tegnap az eladási hullámot fokozta a vártnál rosszabb számokat tartalmazó negyedéves gyorsjelentés. A kurzus 21 300 forintról indult, majd bő fél óra alatt ezer forintot esett. Délután a lélektani határnak tartott 20 ezer forint alatt is hozzá lehetett jutni a papírokhoz, majd zárásra 20 005 forintra kapaszkodott, vagyis összesen hat százalékot veszített értékéből. A másik három blue chip másfél százalék körüli emelkedéssel zárta a napot, ami semmi különöset nem jelentett az OTP-nél és a Matávnál, a Mol viszont ezzel történelmi csúcson, 8020 forinton zárt.
A forgalmi rangsorban az ötödik a 8000 és 8100 forint között ingadozó FHB lett, a mindössze 22 milliós forgalmat produkáló Egist az econet.hu és az Antenna is megelőzte. A kisebbik gyógyszerpapír kurzusára negatívan hatott a Richter első negyedéves teljesítménye, a záróár 1,3 százalékos csökkenést mutat. Nem így az econet és az Antenna, amelyeknek nemcsak forgalmuk volt magas, de ehhez 3, illetve az Antennánál 4 százalékos árfolyam-emelkedés is társult.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet