Megtette a magáét a fél százalékpontos jegybanki kamatcsökkentés az állampapírpiacon, a rövid és közepes futamidejű papírok másodpiaci hozamai 24–31 bázisponttal csökkentek, a 10 és 15 éves mutató kevesebbel is beérte. Mindez ugyan elmarad a jegybanki lépés mértékétől, de miután a piac a kamat csökkentésére – ha jórészt csak egy későbbi időpontban is – már számított, már régen beárazódhatott egy ilyen lépés. Jelenleg az alapkamathoz leginkább kötődő 3 hónapos kincstárjegyhozam is elmarad kissé attól, az egyéves pedig már csak 10,41 százalék, vagyis a további csökkentésnek változatlanul jó esélyt adnak a piaci szereplők.
A kamatcsökkentést meglepő módon némi forintgyengülés követte, az eurót délután négy körül 251,50–251,90 forinton is jegyezték, igaz, egy órával később már csak 250,92 forintot mutattak a rendszerek, lényegében annyit, mint péntek délután. A kereskedés csendes volt, amit a londoni szünnappal is magyaráznak. A dollár már második napja 210 forint körül ingadozott, most inkább a 210,50 forint körüli ár volt jellemző.
A múlt havi banki tartalékolási periódus vége után az overnight kamatok, ahogy az várható volt, erősen csökkentek, a pénteki 13 százalék környékéről először 12 százalék közelébe, majd még tovább, majdnem az új alapkamat 11,50 százalékos szintjéig. A hosszabb lejáratok kamata is 40-50 bázisponttal esett vissza.
