Valószínűleg leginkább arról a közhelyszámba menő jelenségről tanúskodnak mostanában a devizaárak, hogy a piac kicsi és voltatilis, kis megbízások is el tudják mozdítani az árfolyamokat. A szerdai és csütörtöki komolyabb, némileg váratlan és hírektől függetlennek tűnő forintgyengülést pénteken határozott erősödés követte. Az euró árfolyama délután 251 forint körül ingadozott, legalább egy forinttal olcsóbb lett, mint egy nappal korábban (és hárommal olcsóbb a csütörtöki csúcsnál). Sőt, a hazai munkaidő vége után, délután öt körül már csak 250,70 forintos árat mutatott a Bloomberg rendszere. A dollár még jobban, mintegy két forinttal, 209 forint környékére gyengült, bár napközben még 210 felett járt.
A forint erősödésével erőre kaptak a monetáris tanács mai ülése előtt a kamatcsökkentésre vonatkozó találgatások, bár a vélemények alapvetően nagyon megosztottak a kérdésben (lásd cikkünket a 13. oldalon). Talán ennek is betudható, hogy az állampapírpiacon kétnapos emelkedés után most 10–20 bázisponttal lefelé mozdultak el a másodpiaci referenciahozamok, kivéve a 15 éves futamidőt, amely beérte 4 bázisponttal.
A bankközi forintpiacon a havi banki tartalékolási periódus utolsó napján 13,30 százalék környékéről 13,00 százalékra csökkent az egynapos kamat. A tartalékolási határidő lejárta után, azaz mától szintén csökkenésre lehet számítani. A hosszabb lejáratokon 5-10 bázispont körüli volt a mérséklődés.
