BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Budapest-csoport is garantált alappal jön

2004. május 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyezte a Budapest Garantált Származtatott Zártvégű Befektetési Alap létrehozását, ezzel a Budapest Bank-csoport is beszáll a versenybe a garantált alapok – vele együtt már négyszereplős – hazai piacán. Amint a hasonló nevű alapkezelőnél megtudtuk, a konstrukció talán legfőbb újdonsága az eddigieknél rövidebb, mindössze kétéves futamidő. Így a részvényindexektől függő hozamú konstrukció a pluszhozamra vágyó, de túl hosszú elkötelezettséget vállalni nem kívánó befektetőket célozza meg.
Más garantált alapokhoz hasonlóan ennek is lesz minimális hozama, maximális hozama, illetve egy részvételi (participációs) hányada, amely megmutatja, hogy a részvényindexek emelkedésének hány százalékát fizetik ki a befektetőknek. A pontos számokat a május 17-től június 11-ig tartó jegyzés előtt teszik majd közzé, a három index az S&P 500, az EuroStoxx 50 és a Nikkei 225. Minimum 200 millió, maximum 4,5 milliárd forintnyi tőkét várnak, és legalább 100 ezer forinttal kell jegyezni a papírokból.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet