A huszonhárom napirendi pont ugyan maratoni közgyűlést ígért, de rendkívül olajozottan, alig két és fél óra alatt lezajlott a Richter Rt. tegnapi rendes éves közgyűlése. Bogsch Erik vezérigazgató a tavalyi évről szóló beszámolójában kiemelte, hogy a Richter termékportfóliójának mind nagyobb szeletét adják a nőgyógyászati termékek (arányuk az 1994-es 8 százalékról 30 százalékra nőtt) és a Richter sikerrel használja ki a gyógyszerpiac „réseit”, mind földrajzi, mind terméktekintetben. A vezérigazgató ugyan nem utalt a Richter küszöbönálló privatizációjára, de a kisrészvényeseknek szóló megjegyzése („remélem, sokáig lesz ilyen sok kisrészvényese a Richternek”) aligha független e kérdéskörtől.
A közgyűlés minden vita nélkül fogadta el a 33,7 milliárd forintos adózott eredményt mutató IFRS- és a 32,8 milliárdos eredményt tartalmazó magyar nem konszolidált mérleget. Utóbbi negyedét, 8 milliárd 187 millió forintot osztanak ki a részvényesek között, ez részvényenként 440 forintot jelent. A még megmaradt tízezer elsőbbségi részvényre 120 forintot fizet a társaság. Ezek közül 2570 darabot (az 1992 óta fennálló kétezer forintos „cseretaksa” fizetése ellenében) törzsrészvénnyé alakítottak át, a közgyűlés döntött ezek majdani tőzsdei bevezetéséről is.
A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot, hogy az alaptőke 3 százaléka erejéig vásároljon saját részvényt (legfeljebb 559 ezer darabot), a tőzsdei árnál maximum tíz százalékkal magasabb árfolyamon. A Richter saját részvényeit hagyományosan jutalmazásra fordítja és az it-tagok is részvényben kapják díjazásukat. (Az it elnöke félévente 200, a tagok 165 részvényt.) Részvényesi javaslatra a rendkívül jól sikerült tavalyi év után a közgyűlés az igazgatóság elnökének 70, a tagoknak 60 darabos részvényjutalmat szavazott meg.
