BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödni próbál a dollár

2004. április 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökön az euró ugyan 250 forint körül kezdett a banközi devizapiacon, ezután azonban az árfolyam rövid időn belül 252,60 forintig ment fel. A nap nagy részében 251,50-252 forint között ingadozott az európai pénz ára, délután ötkor 251,60 körül járt, ami körülbelül egyforintos drágulás a szerda délután jellemző értékekhez képest. Az eurónál jobban ingadozott ezúttal a dollár, amely napközben 213,50 forintig is felment, késő délutánig azonban visszaesett 211,80-212-re, ami már csak minimális erősödést jelent szerdához képest. A napok óra erősödő amerikai valutát elsősorban a tengerentúli kamatemelésre vonatkozó várakozások mozgatják a nemzetközi porondon.
A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a 35 milliárd forintnyi papírra háromszoros, a szokásosnál valamivel nagyobb túljegyzés érkezett, ennek ellenére a vevők igencsak visszafogták magukat az árak terén. Az átlaghozam évi 10,94 százalék lett, ami sokkal magasabb, mint az egy nappal korábbi, 10,72 százalékos másodpiaci referenciahozam. A másodlagos piacon ennek fényében cseppet sem meglepő módon 15 bázisponttal emelkedett az egyéves referenciahozam ezen a napon, a többi futamidőnél pedig stagnálás vagy szerényebb, 1-8 bázispontos emelkedés volt megfigyelhető.
A bankközi forintpiacon 10-20 bázisponttal, évi 13,20-13,30 százalék környékére emelkedett az egynapos kamat. A távolabbi határidők jegyzésénél csak kisebb, 5-10 bázispontos emelkedés volt megfigyelhető.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet