BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Keler ismét huszonöt százalékot oszt ki

2004. április 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Keler Rt. tegnapi éves rendes közgyűlésén a három tulajdonos (MNB, BÉT és BÁT) egyhangúan elfogadta az igazgatóság beszámolóját és az 1 milliárd 92 millió forintos eredményt tartalmazó tavalyi mérleget. Az elszámolóház szolgáltatási bevételei 2002-hez képest csaknem ötödével gyarapodtak, ám az év végi kamatemelés némileg leértékelte a saját tulajdonban lévő sokmilliárdos állampapírkészletet. E veszteséget az üzemi eredmény tervezettnél lényegesen kedvezőbb alakulása jórészt ellensúlyozta.
A tulajdonosok úgy döntöttek, hogy a tavalyi és a tavalyelőtti évhez hasonlóan a Keler idén is az előző évi eredménye 25 százalékát fordítja osztalékfizetésre, így a jegybank és a két tőzsde 50-25-25 százalékos arányban 275 millió forinton osztozkodhat. Tavaly 300, tavalyelőtt 236 millió forintot osztottak fel.
Az igazgatósági és fb-tagoknak a közgyűlés napirendjén szereplő visszahívását és választását a részvényesek elnapolták, a közgyűlés e kérdésekkel május 19-én folytatja munkáját.
Mint ismeretes, az 1993-ban 500 millió forint jegyzett tőkével alapított Keler saját tőkéje az utóbbi két év osztalékfizetése ellenére eredményágon 12 milliárd forint fölé nőtt. A január elsejétől szakosított pénzintézetként működő elszámolóház 25 százalékos részvénycsomagját a BÁT Rt. - a két tőzsde integrációjával összefüggően - a BÉT-nek kívánta eladni 2 milliárd 887 millió forintért, ám az ügylet végül nem jött létre.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet