A Tigáz Rt. forgalma jelentősen megugrott tavaly, a 2002-es év 100,6 milliárdos teljesítmény után 2003-ban 122,6 milliárd forintra emelkedett az árbevétel. Az üzemi eredmény 6,0-ról 6,5 milliárd forintra nőtt, a tiszta, adózási utáni profit pedig 5,850-ről 5,956 milliárd forintra. Ebből 4,065 milliárd forintot fizet ki a cég osztalékként, ami a tavalyi 240 forint után az idén 245 forintot jelent részvényenként.
Az adózott eredmény egyébként azért nőtt kisebb mértékben mint az üzemi, mert a cég 20 milliárd forintért megvásárolta a Mol Rt. gázszolgáltatóját, a Mol-Gázt. A társaság által frissen vásárolt cégek (köztük a Mol-Gáz) 2003-ban még veszteségesek voltak, ám a Tigáz 2005-től már jelentős eredményeket vár tőlük. Marino Biagio, a Tigáz elnök-vezérigazgatója elmondta: komoly hatékonyságjavulást sikerült felmutatni az elmúlt években. Az 1995-ös privatizáció idején például egy dolgozóra még csak kétszáz fogyasztó jutott, ám mostanra ez a szám több mint ötszázra nőtt, a társaság összesen 1,046 millió fogyasztót lát el. A hideg télnek tulajdoníthatóan az egy évvel korábbinál 14,5 százalékkal több, 3,250 milliárd köbméternyi gázt értékesített a társaság.
A Tigáz tavaly 6,8 milliárd forintot költött beruházásokra, s többek között ennek is köszönhető, hogy a saját tőke a 17 milliárd forintos jegyzett tőke több mint duplájára, 34,005 milliárd forintra nőtt.
A Tigáz 50 százaléka plusz egy részvény az olasz ENI-csoport birtokában van, míg 45 százalékot a Mátrai Erőműben is érdekelt RWE jegyez.
