BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több lakossági papírt adott el az OTP

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az április 5-től 16-áig tartó két hét során 7,041 milliárd forintért jegyeztek a befektetők az OTP Jelzálogbank Rt. harmadik, kifejezetten a lakosságnak szóló jelzálogleveléből (amelyről április 19-i számunkban tévesen írtuk, hogy „mindeddig várat magára”). Az előző kettőhöz hasonlóan kereken egyéves – bár ezúttal hét végén lejáró – papír kamatszelvénye 11 százalékos. Az első sorozatból februárban 11,5 százalékos kamat mellett 15,1, a másodikból márciusban 11,1 százalékos kamattal 5,4 milliárd forintért vásároltak a kisbefektetők. A tervek szerint a bankcsoport havonta rendez hasonló jegyzést a lakosságnak. Folytatják az intézményi kibocsátásokat is, holnap nyolc- és tizenöt éves papírokat kínálnak a jogi személyeknek.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet