Wolf László, az OTP vezérigazgató-helyettese a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a záró szakaszba érkeztek a romániai bankvásárlásról szóló tárgyalások, az OTP Bank igazgatósága jóváhagyta az ügylet részleteire vonatkozó előterjesztést. Wolf ugyan nem közölt időpontot, de megfigyelők szerint nem kizárt, hogy a tárgyalások már a jövő hét elejéig lezárulnak, és az OTP április 29-i közgyűlésén Csányi Sándor elnök akár be is jelenti az újabb akvizíciót.
A kiszemelt bank neve hivatalosan még titok, ám korábban már kiszivárgott (NAPI Gazdaság, 2004. február 17., 11. oldal), hogy az OTP a RoBank tulajdonosaival tárgyal. A Banca Comerciala RoBank SA viszonylag kis méretű, török tulajdonban lévő pénzintézet. A 14 fiók nagyobbik részben a Regátban (Románia Kárpátokon túli részén, az ún. Ókirályságban) helyezkedik el. Három bukaresti fiókon túl Havasalföld és Moldova nagyobb városaiban, ezenkívül Erdélyben Kolozsvárott, Brassóban, Szebenben, Temesváron és Nagyváradon van fiókja a banknak. A magyarlakta területeken – ahol az OTP vélhetően könnyebben fog fejleszteni, mint a Regátban – tehát kisebb a fióksűrűség, ez akár előny is lehet. A bank a NAPI Gazdaság rendelkezésére álló, nem auditált adatok szerint 2003-ban a korábbinál jóval kisebb, 0,37 millió eurós eredményt ért el, saját tőkéje nem haladja meg a 22 millió eurót.
A bank vételára vélhetően csak kisebb mértékben – minden bizonnyal felfelé – tér el a saját tőkéjétől, így megkockáztatható, hogy az OTP akár egyhavi nyereségéből kifizetheti a RoBankot. (Az OTP konszolidált adózott eredményét a tavalyi 83 milliárd forint után idén 100 milliárd fölé várják az elemzők.) Sokkal többe kerülnek a tervezett fejlesztések. A bank igazgatósága elé került, igen részletes dokumentum azzal számol, hogy 2010-ig hatvan új fiókot nyitnának, ennek költsége önmagában is több tíz millió euróra rúghat.
