BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladási hullám a piacon

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folytatódott az eladási hullám a BÉT részvénypiacán, az index zárásra 2,14 százalékkal csökkent. A nagy vesztes ezúttal is az indexben legnagyobb súllyal szereplő OTP volt. A BUX szinte egyenletesen süllyedt nyitástól zárásig, s nem sok jót jelent, hogy a nap végén a napi minimumánál mindössze 18 ponttal feljebb, 11 234 ponton állt. A forgalom, ahogy az emelkedés idején, úgy lefelé is magas maradt, meghaladta a 17 milliárd forintot.
Az eddigi hossz két éllovasa, az FHB és az OTP az esésben is élen jár. Az OTP újfent hatalmas, 7 milliárd forint feletti forgalmat produkálva lefelé átszakította a négyezres szintet, sőt tovább zuhanva 3943 forinton zárt, ami 3,4 százalékkal alacsonyabb a pénteki árnál. A 8995 forinton nyitó FHB hasonló pályát írt le, az esés mértéke viszont több mint duplája, 7,9 százalék volt. A jelzálogbank papírja a 8500 forintos szinten próbált megkapaszkodni, délután azonban egészen 8150-ig esett, majd 8290-en zárt.
A zuhanásban csatlakozott a bankpapírokhoz a Matáv, a távközlési részvény 2,7 százalékkal, 915 forintra esett. A besszhangulatnak a Mol sem tudott ellenállni. Bár az olajpapír kezdetben tartotta magát, ám a 4000 forint alatti OTP-ár láttán itt is megszaporodtak az eladók. Délután már a 7700-as szint megtartásáért bontakozott ki heves küzdelem, ami végül sikerrel járt.
A gyógyszerszektorból ezúttal csak a fél százalékkal emelkedő Richter enyhíthette a pesszimizmust, a pénteken igencsak jól szereplő Egis tegnap másfél százalékkal olcsóbb lett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet