BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemzetközivé lett a TEBÉSZ

2004. április 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) 42 darabból álló magyar tőzsdei részvénygyűjteménye mellé múlt csütörtökön megvásárolta első külföldi részvényét, egy Heineken-papírt – jelentették be tegnap. A kisbefektető-védelmet zászlajára tűző szervezet a holland söripari cég részvényét hivatalos számlavezetője, a Concorde Értékpapír Rt. közvetítésével a Deusche Börsén vásárolta, 33,43 eurós árfolyamon. A TEBÉSZ értékelése szerint a részvényvásárlással május 1-jét, a Magyar Köztársaság hivatalos csatlakozását megelőzve belépett az Európai Unió egységes tőkepiacára, s ezzel – alapszabályának megfelelően – külföldre is kiterjesztette a magyar kisrészvényesek érdekképviseletét.
És hogy miért pont Heineken-részvényt vettek? A Brau-ügyben a magyar részvényesekkel ellenérdekelt Heinekent a TEBÉSZ csak „törvénysértő társaság”-ként emlegeti, amelynek április 29-i közgyűlésén képviselője hivatalosan jelen kíván lenni és ott kérdéseket feltenni a Brau Rt. bekebelezéséről.
A magyar szervezet ezzel a Heineken részvényeseinek figyelmét is fel szeretné hívni az ügyre, melynek során a holland cég vezetése nemcsak a magyar, de az Európai Unió szabályozását is teljesen figyelmen kívül hagyta. A Heineken-menedzsment ráadásul a holland tulajdonosokat is becsapta, amikor azt állította, rendben halad a magyar Brau felvásárlása.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet