BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére kerültek a Mol volt C sorozatú részvényei

2004. április 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mától a tőzsdén is lehet kereskedni a Mol korábbi C sorozatú részvényeivel, amelyek túlnyomó része még mindig a Slovintegra és a Slovbena - volt Slovnaft-tulajdonos szlovák társaságok - kezében van. A BÉT tegnapi közleménye tájékoztatott arról, hogy a társaság 9 826 817 darab A sorozatú részvényét - a korábbi C sorozatból átalakított papírokat - bevezetik a parkettre. Ezzel a társaság tőzsdén lévő részvényeinek száma 108 226 817 lett. Ezek után csak 578 darab C sorozatú, 1001 forint névértékű, még az átalakításból megmaradt részvény és egy B sorozatú - állami kézben lévő - ezerforintos elsőbbségi Mol-részvény nincs bevezetve a tőzsdére.
A most parkettre került részvények túlnyomó része - mintegy 1,2 millió híján az összes - még mindig a Slovnaft korábbi tulajdonosainak birtokában van (a többi a Molé). Így ez a több mint 8,6 millió papír elvileg eladhatóvá válik. A két szlovák társaság eddigi részvényesi viselkedése alapján ez semmi jót nem jelent a Mol-piacra nézve. Ők már az előző hónapokban megváltak összes eladható - A sorozatú - részvényüktől, amelyek mintegy felét a Mol vásárolta meg. Most válnak igazán fontossá azok az eladási korlátozások, vételi és eladási opciós szerződések, melyek a Mol és a két társaság között állnak fenn 2006-ig. Ezek pontos tartalmáról azonban az érintettek nem adnak tájékoztatást.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet