A Pannon-Flax Rt. tegnap délutáni közgyűlésén az alaptőke több mint 60 százalékát képviselő részvényesek egyhangúlag támogatták a napirenden szereplő javaslatokat. Jóváhagyták, hogy a társaság ne fizessen osztalékot a tavaly elért 23 millió forintos adózott eredményéből, hanem az összeget fejlesztésekre fordítsa. A győri cég vegyes évet zárt tavaly, kedvezőtlenül érintette a honvédségi megrendelések elmaradása a második félévben, valamint a forint gyengülése, emiatt a devizahiteleken 71 millió forint veszteség keletkezett. A fegyveres testületek megrendelései összességében 30 százalékkal estek vissza, amit az export volumenben 13, valamint a belföldi „civil” eladások 10 százalékos növelésével próbáltak meg ellensúlyozni. A mennyiségi növekedés csökkenő árakkal és fedezettel párosult, így a fegyveres testületek vásárlásai nélkül számítva az árbevétel belföldön csupán 2,9, külföldön 1,3 százalékkal nőtt. Az anyavállalat üzemi eredménye 102,8 millió forint lett, amit az említett pénzügyi veszteség jelentősen csökkentett. A cég 348 millió forintot fordított beruházásra, a 12 modern gép és az új üzemcsarnok jobb minőségű termékek hatékonyabb gyártását teszi lehetővé.
A közgyűlés elfogadta az idei üzleti tervet, amelyben hat százalékkal növekvő, 3890 milliós árbevétel mellett 150 milliós adózás előtti eredmény elérése szerepel. A részvényesek visszahívták az igazgatóságot és az fb-t, majd kis változtatásokkal öt évre újraválasztották a testületeket. Az igazgatóságból távozó Kőteleki László helyét Teimel Balázs kereskedelmi igazgató vette át, míg a felügyelőbizottság Boros István lemondását követően ezentúl háromtagú lesz. A közgyűlést követő ülésén az igazgatóság Váradi Ernőt választotta meg elnökének, a vezérigazgató Teimel Gézáné maradt.
