Keddhez hasonlóan szerdán is erőteljesen, újabb 2 forinttal drágult az euró Budapesten a bankközi devizapiacon, késő délután 251,50 forintot ért. Napközben széles sávban mozgott, a 252 és a 249,50 forintos szintet is súrolta. A nap elején gyengén kezdett a forint, majd a vártnál kedvezőbb makroadatok hatására 250 forint alá is lesüllyedt az euró árfolyama, de ez nem tartott sokáig. A dollárt délután 211 forint körül jegyezték, azaz az amerikai valuta szintén körülbelül két forinttal erősödött.
A másodlagos állampapírpiacon szerdán is folytatódott a keddi rossz hangulat. A referenciahozamok 10-21 bázisponttal emelkedtek, kivéve az egyéves mutatót, amely 9 bázisponttal csökkent. Ennek azonban pusztán technikai okai vannak: a kiszámításához eddig használt régebbi kincstárjegy szerepét ugyanis újabb, két hónappal később, 2005. április 13-án lejáró papír vette át. A kétszeri apró jegybanki kamatemelés előtt és után tapasztalható általános hozamcsökkenés ugyan a kétnapos emelkedéssel még korántsem vált semmivé, de határozott korrekciónak lehettünk tanúi a napokban.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok évi 12 százalék körül maradtak. A hosszabb lejáratok kamata sem változott számottevően, ezek a BUBOR értékeinek tanúsága szerint általában évi 12 százalék környékéről mennek fokozatosan lefelé az egyéves futamidő 10,5 százalékos szintjéig.
