BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három és fél évre legalább 24 százalék a hozam

2004. április 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A K&H Alapkezelő meghatározta a mától egy hónapig jegyezhető két új garantált alapjának paramétereit. Eszerint a dollárbetétek alternatívájaként ajánlott K&H Dollár Fix - ahogy az várható volt - garantált fix hozama két évre 8,16 százalék, azaz évi 4 százalék lesz. Ha a futamidő végén a dollár árfolyama meghaladja a május 20-i MNB-középárfolyam 110 százalékát - vagyis a forint nagyobb mértékben gyengül a dollárhoz képest -, akkor viszont a kifizetés (tőke plusz dollárkamat) forintban történik. Ez az eset mintegy 19 százalékos forinthozamot jelent, ami éves szinten 9 százaléknak felel meg.
A forintalapú K&H Fix Plusz 5-re három félévre minimum 24 százalékos hozamot (évi 6,34 százalékot) garantál a bankcsoport. A részvénypiacok (négy külföldi részvényindex) teljesítményétől függő esetleges pluszhozam akkor jár, ha az indexek növekedésének 80 százaléka magasabb, mint a fix minimumhozam. Ebben az esetben az indexemelkedés 80 százaléka jár, de maximum a befektetés 70 százalékát érheti el a hozam (ez pedig évi 16,37 százalék).
A Dollár Fix jegyeinek névértéke 100 dollár, a minimális jegyzési összeg 500 dollár, a Fix Plusz 5 esetében ugyanez tízezer, illetve 200 ezer forint. A forintjegyzés diszkontáron történik, a befizetett összeg a jegyzés alatt is évi 8 százalékkal kamatozik.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet