Márciusban a Raiffeisen Ingatlan Alap két ingatlant vásárolt. Az egyik egy vegyes hasznosítású zuglói objektum mintegy 2000 négyzetméter iroda-, valamint 1000 négyzetméter raktár- és műhelyterülettel, amelyet az Electrolux Lehel Kft. adott el és bérel vissza hosszú távon. A másik egy Gyöngyös központjában található, 67 millió forint értékű bankfiók, amelyet a Raiffeisen Bank vesz bérbe 10 évre. Az alap ingatlanainak értéke ezzel megközelítette a 15,5 milliárd forintot (ez a teljes nettó eszközérték 83 százaléka). Az alapban egyebek mellett eddig is volt négy bankfiók és egy banki rendeltetésű irodaház.
Az ország második legnagyobb ingatlanalapjának kezelője nemrég közzétette azt a hozamszintet, amely fölött sikerdíj jár neki. Ez változatlanul évi 15 százalék. A sikerdíj a 2002. végi indulástól mostanáig is ennyi volt, csak a kezelési szabályzat értelmében az első másfél évben a Raiffeisen Bankot illette meg, cserébe azért, hogy tőkegaranciát vállalt a befektetők felé. Az első másfél év után a tőkegarancia megszűnt, a sikerdíj pedig az alapkezelőnek jár, aki negyedévente szabadon határozhatja meg azt az éves hozamot, ami felett az elért eredmény egésze sikerdíj. Amint a társaságnál elmondták, olyan szintet szeretnének a jövőben is megszabni, amely az alapkezelő számára is ösztönzőleg hat, de a befektetőket sem kedvetleníti el.
Információink szerint a tőkegarancia beváltására nem volt szükség, hiszen a befektetési jegyekkel jó hozamot lehetett elérni. Volt ugyanakkor olyan negyedév, amikor a bank bevételhez jutott a sikerdíjból. Tavaly nyáron tervezték, hogy a sikerdíjból ingatlanfelújítási keretet hoznak létre, ez azonban számviteli problémák miatt meghiúsult (NAPI Gazdaság, 2003. július 29., 8. oldal).
